389
184534

Bertel Alberto Thorvaldsen

(Tanska, 1768-1844)
Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 490 - 4 360 EUR
3 650 - 4 560 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Bertel Alberto Thorvaldsen
(Tanska, 1768-1844)

"Der Luzern Löwe"

Walnut, sculptured relief 43 x 56 cm.

Delar av list saknas, maskstungen, lagningar och skador.