458
193166

An Italian Rococo 18th century commode.

Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 780 - 5 730 EUR
5 420 - 6 510 USD
Vasarahinta
410 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Length 140 cm, width 70 cm, height 96,5 cm.

Skador, lagningar, senare skiva, beslag saknas ställvis, ställvis senare beslag, maskstungen.

Alkuperä - Provenienssi

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.