458
193166

An Italian Rococo 18th century commode.

Lähtöhinta
50 000 - 60 000 SEK
4 360 - 5 230 EUR
4 560 - 5 470 USD
Vasarahinta
410 000 SEK

Length 140 cm, width 70 cm, height 96,5 cm.

Skador, lagningar, senare skiva, beslag saknas ställvis, ställvis senare beslag, maskstungen.

Alkuperä - Provenienssi

The Gunnar Jacobson Collection. See lot 1144.