A SWEDISH SILVER COFFEE-POT, Makers mark of J. Henrik Frodell, Stockholm 1797.
Cylindrisk på fyra bladfötter. Svängd pip och rakt svärtat trähandtag med tapp. På locket blommor. H 23,5.
Obetydliga bucklor, slitage.
×
Kirjaudu sisään
Kirjautuminen epäonnistui