Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
840
192822

A PAIR OF SWEDISH SILVER AND GLASS WINE-JUGS, Makers mark of W.A. Bolin, Stockholm 1920.

Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
2 850 - 3 800 EUR
3 260 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Silver och rutslipat glas. Invändigt förgylld mynning. Rakt, vinklat handtag med bladavslutning. På locket uppsvängt blad. Höjd 19 cm. (2)

Glasen med obetydliga nagg.