Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
325
201227

Marc Chagall

(Ranska, 1887-1985)
Lähtöhinta
40 000 - 45 000 SEK
3 880 - 4 360 EUR
4 440 - 4 990 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Marc Chagall
(Ranska, 1887-1985)

"Nu devant la fenêtre"

Lithograph, 1953-54. on Arches paper, signed in pencil and numbered 70/75, published by Maeght, Paris. L. 41,6 x 57 cm. S. 50,3 x 66 cm.

Time and mat staining, minor foxing. Foxing on verso.

Kirjallisuus

Mourlot 90.