Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
355
225657

Joan Miró

(Espanja, 1893-1983)
Lähtöhinta
18 000 - 20 000 SEK
1 740 - 1 940 EUR
2 000 - 2 220 USD
Vasarahinta
14 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Joan Miró
(Espanja, 1893-1983)

"Exposition Terres de grand feu, Miró-Artigas"

Lithograph in colours, 1956, signed in pencil and numbered 32/200, printed by Mourlot, Paris, published by Maeght, Paris. L. 68,1 x 51,1 cm. S. 75,8 x 55,5 cm.

Time staining, minor foxing, discolouring to upper red part (from mounting with glue on verso).

Kirjallisuus

Mourlot 220 (MA152).