561
226567

An Axel-Einar Hjorth pine table by NK circa 1934.

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
62 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Length 71 cm, width 55,5 cm, height 48 cm.

Wear, stains.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought at NK in 1934.

Muut tiedot

Designed in 1932.