729
222204

An Edvin Ollers engraved glass beaker with stand, Elme 1933.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
2 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Engraved by Emil Weidlich. Total height 24 cm.

Cover missing.

Täydennyslista

Cover missing.

Alkuperä - Provenienssi

Foten med graverad inskription: KUNGL. SKÅNSKA TRÄNGKÅRENS OFFICERSKÅR 11-3-1933.