889
204044

A Japanese stoneware dish, attributed to Kimura, Kyoto, Japan 1960's.

Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
573 - 764 EUR
651 - 868 USD
Vasarahinta
8 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Stamped signature. 30 x 30,5 cm.

Small chips to reverse of rim.

Alkuperä - Provenienssi

Reportedly bought at Nordiska Kompaniet (NK), Stockholm in the 1960's.