Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
1509
236354

A grisaille decorated 'European Subject' dinner plate, Qing dynasty, Qianlong (1736-95).

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Cecilia Nordström
Tukholma
Cecilia Nordström
+46 (0)739 40 08 02

Diameter 22,6 cm.

Sliten förgyllning. Slitage.

Kirjallisuus

Hervout and Bruneau, La Porcelaine des Compagnies des Indes á Décor Occidental, Paris 1986, p 161, fig 7.59 for similar decor.