270
228746

MATTA, semiantik Keshan. 201 x 134 cm.

Lähtöhinta
9 000 - 10 000 SEK
854 - 949 EUR
977 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vinröd botten med polykrom medaljong, stora palmett- och blomslingor samt hörnornament. Mörkblå huvudbård med blombukett-, palmett- och arabeskrankor.

Obetydligt slitage, smutsig, smärre fläckar, obetydlig malskada. Långsidorna med trampveck och smärre skador.