463
226265

Egron Lundgren

(Ruotsi, 1815-1875)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
9 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Egron Lundgren
(Ruotsi, 1815-1875)

Indian girl

Ink, water colour and gouache 30 x 23.5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner, auction 12 Dec 1883, cat no 89.

Näyttelyt

Royal Art Academy, Stockholm, "Aquareller och handteckningar af Egron Lundgren", 10 April 1876.

Kirjallisuus

Karl Asplund, "Egron Lundgren II, 1859-1875", 1915, annex D, page 164, year 1883.

Muut tiedot

Executed after Lundgren's visit to India 1858-59.