576
224505

A set of four Gustavian stools by E. Öhrmark.

Lähtöhinta
40 000 - 45 000 SEK
3 490 - 3 920 EUR
3 650 - 4 110 USD
Vasarahinta
32 000 SEK

Gråmålade. Samtliga signerade EÖM.

Alkuperä - Provenienssi

Krusenberg, Uppland.

Kirjallisuus

Slott och herresäten i Sverige, Uppland del 1, Allhems förlag 1967, Krusenberg, the stools in situ page 332.

Muut tiedot

Se stolar, katalognr 571, från samma grupp.