189
256936

Lovisa Ringborg

(Ruotsi, Syntymävuosi 1979)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 770 - 2 210 EUR
1 840 - 2 300 USD
Vasarahinta
29 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Lovisa Ringborg
(Ruotsi, Syntymävuosi 1979)

"Hunting Ghosts", 2009

Signed Lovisa Ringborg and numbered 2/5 and dated 2010 on label verso. C-print, glass 60 x 130 cm.

Täydennyslista

Sophie Allgårdh, "Passioner och bestyr - svensk konst på 2000-talet", SAK årsbok 2011 publikation nr 120, 2011, avbildad helsida i färg sid 179.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Niklas Belenius, Stockholm.

Kirjallisuus

Sophie Allgårdh, "Passioner och bestyr - svensk konst på 2000-talet", 2011, reproduced fullpage in color page 179.

Muut tiedot

Edition 5 + 2 AP.

From the series "The Limbo Pictures", 2007-2009.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

251. Dan Wolgers, 'Källa (Candle-stick)'.
Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
Tarjoushistoria
13 000

tarjouksesi
Reilu varoitus
12 000

tarjouksesi
11 000

tarjouksesi
Tämänhetkinen tarjous:
13 000 SEK