226
260322

Berndt Klyvare

(Ruotsi, 1929-2008)
Lähtöhinta
6 000 - 8 000 SEK
530 - 706 EUR
552 - 737 USD
Vasarahinta
9 500 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Lisätietoja ja kuntoraportit
Karin Aringer
Tukholma
Karin Aringer
Asiantuntija – nykytaide ja valokuva
+46 (0)702 63 70 57
Berndt Klyvare
(Ruotsi, 1929-2008)

Untitled, Dublin 1955

Gelatin silver print mounted on MDF board, 59.5 x 39.5 cm. Vintage. Certificate signed Mats Klyvare on verso.

Alkuperä - Provenienssi

Gift from the photographer to current owner ca 1960.

Näyttelyt

Galleri Petra, Stockholm.

Muut tiedot

Fotografiet ingick i en serie bilder från Dublin kring 1955 som ställdes ut på Galleri Petra i Stockholm. Berndt Klyvare började som stillbildsfotograf på 1950-talet och övergick sedan till den rörliga filmen.