1203
261090

ANTIQUE TURKMEN.

Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
ANTIQUE TURKMEN.

356 x 217,5 cm (plus flat weave 9,5 cm at one end and 2,5 at the other).

Evenly worn, dirty, stains, one hole. The sides have fold wear and damages.

Alkuperä - Provenienssi

Inköpt i Ryssland på 1900-talets början av den estniska familjen Steinbeck, Wesenberg (nuvarande Rakvere).