Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
350
274061

Johan Fredrik Martin

(Ruotsi, 1755-1816)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 900 - 2 370 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
25 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Johan Fredrik Martin
(Ruotsi, 1755-1816)

"Stockholm ifrån södra sidan"

Akvarellerad konturetsning. 35,7 x 53,5 cm, bladstorlek 38 x 55,7 cm.

Minor holes with retouches, minor defects, mounted on cardboard.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski Auktioner, auktion 411, 1979, kat nr 362.

Kirjallisuus

Frölich 168.