Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
66
263780

Victor Forssell

(Ruotsi, 1846-1931)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 940 - 2 420 EUR
2 220 - 2 770 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Victor Forssell
(Ruotsi, 1846-1931)

"Ryttare i höstlandskap" (Horseman in autumn landscape)

Signed Victor Forssell. Panel 34.5 x 23 cm.

Sedvanligt slitage.

Alkuperä - Provenienssi

Earlier in the collections of Emil Hultmark Ph.D.

Näyttelyt

Kungl. Akademien för de fria konsterna, Stockholm, "Emil Hultmarks samling", 1942, cat nr 57.