87
272513

Helmer Osslund

(Ruotsi, 1866-1938)
Lähtöhinta
25 000 - 30 000 SEK
2 390 - 2 870 EUR
2 710 - 3 250 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Helmer Osslund
(Ruotsi, 1866-1938)

Turbulent river

Signed Helmer Åslund and dated -99. Canvas laid down on panel 20 x 27.5 cm.

Uppklistrad på pannå. Sedvanligt slitage.

Täydennyslista

Ursprungligen gåva från konstnären till nuvarande ägares mormor. / Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.

Alkuperä - Provenienssi

Originally gift directly from the artist to the current owners grandmother.