127
276873

Carl Kylberg

(Ruotsi, 1878-1952)
Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
8 720 - 10 900 EUR
9 120 - 11 400 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Carl Kylberg
(Ruotsi, 1878-1952)

"Kvällsvandring" (Night Walk)

Signed CK. Also signed on verso. Canvas glued on panel 48 x 61 cm.

Ställvis krackelyr.
Slitage.

Näyttelyt

Svenska konstutställningen in Belgium and Holland 1934.
Konstakademien, Stockholm, "Carl Kylberg", 11 - 28 February 1937, cat no 122.
Sveriges Allmänna Konstförening - Konstakademien, Stockholm, "Minnesutställning", 2 - 25 November 1962, cat no 114.
Malmö Museum, "Minnesutställningen", 9 December 1962 - 6 January 1963, cat no 54.

Kirjallisuus

Brita Knyphausen, "Carl Kylberg", included in the catalogue under 1921-30, cat no 122.

Muut tiedot

Original frame made by the artist wife Ruth.