Online-teemahuutokaupat
Madeleine Pyk – A Collection F769
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Private Collection of Hand-Knotted Persian Artifacts E1309
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
154
302514

Carl Fredrik Reuterswärd

(Ruotsi, 1934-2016)
Lähtöhinta
80 000 - 100 000 SEK
7 600 - 9 500 EUR
8 720 - 10 900 USD
Vasarahinta
75 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Carl Fredrik Reuterswärd
(Ruotsi, 1934-2016)

"Kusin till pentatyken"

Signerad Carl Fredik Reuterswärd och daterad 1956-57 on verso. Collage, varnish and tempera on panel 122 x 91 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Bought directly from the artist 1960.

Näyttelyt

Uppsala Universitet' art studio, October, 1958.