Online-teemahuutokaupat
China for the West F780
Huutokauppa:
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
251
278052

Richard Paul Lohse

(Sveitsi, 1902-1988)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 850 - 6 780 EUR
5 540 - 7 760 USD
Vasarahinta
120 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Richard Paul Lohse
(Sveitsi, 1902-1988)

"Vier verschränkte Farbgruppen mit blau grünen Akzenten"

Signerad Richard Paul Lohse and dated Zürich 1952/70. Canvas 48 x 48 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Gift from the artist to Karin Lindegren, director at Moderna Museet Stockholm 1977-1979. Member of The Roayal Swedish Academy of Fine Arts.