251
278052

Richard Paul Lohse

(Sveitsi, 1902-1988)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 780 - 6 690 EUR
5 420 - 7 590 USD
Vasarahinta
120 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Richard Paul Lohse
(Sveitsi, 1902-1988)

"Vier verschränkte Farbgruppen mit blau grünen Akzenten"

Signerad Richard Paul Lohse and dated Zürich 1952/70. Canvas 48 x 48 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Gift from the artist to Karin Lindegren, director at Moderna Museet Stockholm 1977-1979. Member of The Roayal Swedish Academy of Fine Arts.