576
267247

An Eric Chambert sofa/daybed, Chamberts Möbelfabrik, Norrköping 1930's.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 050 - 1 310 EUR
1 110 - 1 380 USD
Vasarahinta
29 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Mahogany with stylized inlays in different kind of woods. Length 205 cm.

Smärre skador och slitage.

Kirjallisuus

Red. Otto Schulz, Tidskriften Boet 1931, jämför möbler sid 151-162 samt årgång 1933, sid 111-120.