595
288184

A set of four Axel Larsson armchairs, by Bodafors 1930's.

Lähtöhinta
10 000 - 12 000 SEK
955 - 1 150 EUR
1 090 - 1 300 USD
Vasarahinta
12 500 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Beech and worn red leather.

Skador och slitage. (4)

Kirjallisuus

Red. Margareta Artéus Thor, Frommens förlag, Växjö 2001. "Axel Larsson - humanist i funktionalismens tjänst".