Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
79
290145

Eric Hallström

(Ruotsi, 1893-1946)
Lähtöhinta
50 000 - 70 000 SEK
4 740 - 6 640 EUR
5 430 - 7 600 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Eric Hallström
(Ruotsi, 1893-1946)

"Ängsblommor" (Summer Flowers)

Signed E.H.M. Canvas 62 x 50 cm.

Smärre ytsmuts och krackelyrer. God kondition.

Alkuperä - Provenienssi

Nuvarande ägares farfar vann målningen genom ett vinstlotteri 1922.

Muut tiedot

Acquired through an art lottery in 1922.