142
303654

An Emil Stejnar ceiling lamp 'Snowball/Sputnik/ Pusteblomme', 1960-70-tal.

Lähtöhinta
5 000 - 6 000 SEK
478 - 573 EUR
542 - 651 USD
Vasarahinta
29 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

Yellow metal and acrylic. Label marked ORIION. Height ca 60 cm, diameter ca 56 cm.

Anlupen metall, prismor och blommor med skador.

Muut tiedot

Designed in 1955.