28
296324

An Arne Jacobsen brown leather 'Egg chair' and ottoman,

Lähtöhinta
40 000 - 50 000 SEK
3 530 - 4 410 EUR
3 680 - 4 600 USD
Vasarahinta
40 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Eva Seeman
Tukholma
Eva Seeman
Johtava asiantuntija, moderni ja nykyaikainen taidekäsityö & design
+46 (0)708 92 19 69

by Fritz Hansen, Denmark 1965 and -63.

Skador och slitage.

Muut tiedot

Designed for the SAS Royal Hotel, Copenhagen in 1958.