31
306456

An Arne Jacobsen black leather and steel 'Egg Chair', Fritz Hansen, Denmark 1960's.

Lähtöhinta
30 000 - 35 000 SEK
2 650 - 3 090 EUR
2 760 - 3 220 USD
Vasarahinta
27 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Marked FH MADE IN DENMARK 520015.

Slitage, skinn med krackelyrer.

Muut tiedot

Designed for SAS Royal Hotel, Copenhagen in 1958.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

355. Öyvind Fahlström, "Sur un poème d’Ilmar Laaban 2".
Lähtöhinta
250 000 - 300 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
210 000 SEK