468
311856

Karin Mamma Andersson

(Ruotsi, Syntymävuosi 1962)
Lähtöhinta
1 200 000 - 1 500 000 SEK
105 000 - 131 000 EUR
109 000 - 137 000 USD
Vasarahinta
1 000 000 SEK
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Karin Mamma Andersson
(Ruotsi, Syntymävuosi 1962)

"Mot Gryning Blek" (Pale Dawn)

Signerad Karin Mamma Andersson and dated 1996 on verso. Canvas 97 x 84 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Galleri Magnus Karlsson, Stockholm.

Näyttelyt

Galleri Magnus Karlsson, Västerås, 5 – 27 April 1997.
Stockholm Art Fair, with Galleri Magnus Karlsson, 1997

Kirjallisuus

Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Vårsalongen", 1997, reproduced on cover.
Mamma Andersson, "Jag glömde bort mig", exhibition catalogue published by Galleri Magnus Karlsson, 2000, reproduced on page 19.

Muut tiedot

Reproduced on poster for Liljevalchs konsthall, Stockholm, "Vårsalongen", 1997.