220
308763

Émile Bernard

(Ranska, 1868-1941)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 230 - 6 980 EUR
5 470 - 7 300 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Émile Bernard
(Ranska, 1868-1941)

EMILE BERNARD. Signerad Emile Bernard. Executed 1915

"Molosmes - Yonne". Paper panel 70 x 100 cm.
Emile Bernard, "Catalogue raisonné de l'oeuvre peint", 1982, no 887.

Obetydlig krackelyr samt ytsmuts.

Kirjallisuus

Muut tiedot