369
320247

Lars Jacob von Röök

(Tyskland/Sverige, 1778-1867)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
764 - 955 EUR
868 - 1 090 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Lars Jacob von Röök
(Tyskland/Sverige, 1778-1867)

"Beppo"

Inskriberad på spännramen "Måladt af Hofintendent v. Röök". Duk 28,5 x 19,5 cm. Samtida förgylld ram.

Muut tiedot

Porträttet är troligtvis utfört under någon av von Rööks första resor till Italien i början av 1800-talet.