Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
369
320247

Lars Jacob von Röök

(Tyskland/Sverige, 1778-1867)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Lars Jacob von Röök
(Tyskland/Sverige, 1778-1867)

"Beppo"

Inskriberad på spännramen "Måladt af Hofintendent v. Röök". Duk 28,5 x 19,5 cm. Samtida förgylld ram.

Muut tiedot

Porträttet är troligtvis utfört under någon av von Rööks första resor till Italien i början av 1800-talet.