918
310033

A Swedish 18th century silver cruet-set, makers mark of Stephan Westerstråhle, Stockholm 1791.

Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 440 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Length 30 cm.

Bruksslitage. Smärre repor. Vikt exkl glas.

Alkuperä - Provenienssi

Direktör Arne Nilsson, Sandviken.