Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
445
332656

Meret Oppenheim

(Saksa, 1913-1985)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 160 - 1 450 EUR
1 330 - 1 660 USD
Vasarahinta
12 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Meret Oppenheim
(Saksa, 1913-1985)

"Parapapillonneries" (André Pieyre de Mandiargues)

Portfolio with six lithographs in colours, 1976 on Arches paper, each signed ion pencil and numbered 69/100, text page, justification page signed by Oppenheim and de Mandiargues, copy no 69. Loose in cloth dressed portfolio cover. 58,5 x 46,5 cm.