Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
447
353047

Pablo Picasso

(Espanja, 1881-1973)
Lähtöhinta
300 000 - 400 000 SEK
29 100 - 38 800 EUR
33 300 - 44 300 USD
Vasarahinta
250 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Pablo Picasso
(Espanja, 1881-1973)

"Francoise sur fond gris"

Lithograph, 1950, on Ingres Canson blue-grey paper applied to Arches, signed in pencil and numbered 34/50. L. 63 x 47,2 cm. S. 75,3 x 56,7 cm.

Discoloured, heavy mat staining, cresaes in margins, discolouring from tape to upper and lower edges, minor damp staining to lower edge of sheet.

Kirjallisuus

Bloch 681. Mourlot 195.