54
362571

William Tillyer

(England, Syntymävuosi 1938)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 920 - 2 400 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

William Tillyer
(England, Syntymävuosi 1938)

WILLIAM TILLYER, Svit med 25 serigrafier (varav en del i färg), etsningar och färgliotgrafier, 1974, samtliga signerade

Utan titel.
Bladstorlek 90 x 68,5 cm, och 68,5 x 90 cm.

Två blad med veck, ett blad något vågigt efter fukt.

Täydennyslista

Image is missing in the printed catalog.