Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
1024
330158

A Swedish 19th century 127 piece silver table-service, makers mark of Gustaf Möllenborg, Stockholm 1843-1861.

Lähtöhinta
35 000 - 40 000 SEK
3 320 - 3 800 EUR
3 800 - 4 340 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Engraved monogram for the family Scharp and Casparsson.

Bruksslitage. Matknivar med stålblad ej inkluderade i vikt.

Alkuperä - Provenienssi

Monogram för Scharp och Casparsson.