258
367584

Louis Casse

(Ranska, 1900-tal)
Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Lisa Gartz
Tukholma
Lisa Gartz
Johtava Asiantuntija Hopea ja Veistokset
+46 (0)709 17 99 93
Louis Casse
(Ranska, 1900-tal)

Outside Brasserie Karscher, Paris

Signed Louis Casse and dated -07. Panel 46 x 54.5 cm.

Ytsmuts, smärre slitage, repor och färgbortfall.

Alkuperä - Provenienssi

Bukowski auction no 339, april 1948, lot no 114.

Muut tiedot

Brasserie Karcher & Cie was placed at the corner 139 rue des Pyrénées and rue de Bagnolot, Paris.