375
357533

MATTA, semiantik Meshed/Moud. Ca 191,5 x 124 cm.

Lähtöhinta
9 000 - 10 000 SEK
860 - 955 EUR
976 - 1 090 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Vinröd botten med stor polykrom medaljong, hörnornament, blom-, palmett- och botehslingor. Smal mörkblå huvudbård med palmett- och blomranka.

Något ställvis hårdare slitage, något smutsig, fläckar, smärre lagningar. Baksidan med obetydliga malskador, en kortsida något skadad, en saknar några knutrader.