402
338720

Okänd Konstnär 1600-tal

Lähtöhinta
20 000 - 25 000 SEK
1 910 - 2 390 EUR
2 170 - 2 710 USD
Vasarahinta
16 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Okänd Konstnär 1600-tal

Mansporträtt med värja, midjebild

Signerad Hans Schutte fecit ? och daterad 1650. Uppfodrad duk 104 x 78,5 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i de Hamiltonska samlingarna på Hedensberg, Västmanland.