432
350269

Pehr Hörberg, väitetyt

(Ruotsi, 1746-1816)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 430 - 1 720 EUR
1 630 - 1 950 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Pehr Hörberg, väitetyt
(Ruotsi, 1746-1816)

PEHR HÖRBERG. Tillskrivna. Olja på pannå. 4 st.

Män med pälsbrämade hattar och rockar. vardera 25 x 18,5 cm.
Samtida bronserade ramar.

Ytsmuts.
Smärre slitage och krackleyr.