Online-teemahuutokaupat
Gunnel Nyman – Eternal Beauty in Glass F787
Huutokauppa:
Curated Timepieces – January F758
Huutokauppa:
A Classic Selection F752
Huutokauppa:
Selected Modern Silver F764
Huutokauppa:
Selected Fashion – A Private Collection F771
Huutokauppa:
Islamic Works of Art and Oriental Carpets  E1310
Huutokauppa:
Kitchen Stories E1284
Huutokauppa:
Modern Design, Timeless Weave E1292
Huutokauppa:
432
350269

Pehr Hörberg, väitetyt

(Ruotsi, 1746-1816)
Lähtöhinta
15 000 - 18 000 SEK
1 450 - 1 740 EUR
1 660 - 2 000 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Pehr Hörberg, väitetyt
(Ruotsi, 1746-1816)

PEHR HÖRBERG. Tillskrivna. Olja på pannå. 4 st.

Män med pälsbrämade hattar och rockar. vardera 25 x 18,5 cm.
Samtida bronserade ramar.

Ytsmuts.
Smärre slitage och krackleyr.