Online-teemahuutokaupat
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Huutokauppa:
Arne Jones E1299
Huutokauppa:
434
353824

Okänd konstnär 1800-tal

Lähtöhinta
100 000 - 125 000 SEK
9 490 - 11 900 EUR
10 900 - 13 600 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
Okänd konstnär 1800-tal

"Carl den XV vid balen å Stockholms slott" (Porträtt av Karl XV i turkisk dräkt)

Papp-pannå 28,5 x 20,5 cm. Förgylld 1700-tals ram.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i Jean Janssons samlingar i van der Notska palatset, Stockholm.
Svensk-Franska Konstgalleriet, Stockholm, "Jean Jahnssons samlingar", 7-9 februari 1934.