482
343486

Balthasar Beschey, hänen piirinsä

(Italia, 1708-1776)
Lähtöhinta
12 000 - 15 000 SEK
1 150 - 1 430 EUR
1 300 - 1 630 USD
Vasarahinta
13 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
(Italia, 1708-1776)

Susanna and the elders

Panel 34 x 25 cm.

Alkuperä - Provenienssi

Tidigare i prins Alexis Orloffs samling, enligt uppgift a tergo.
Såld på hans auktion i paris på 1950-talet då som ett verk i kretsen kring Frans Francken dy.