538
364954

Catharina Christina Ålenning-Krey

(Ruotsi, 1746-1790)
Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
775 - 969 EUR
887 - 1 110 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Johan Jinnerot
Tukholma
Johan Jinnerot
Asiantuntija taide ja vanhempi maalaustaide
+46 (0)739 400 801
(Ruotsi, 1746-1790)

Kristus på korset

Signerad C: Chr: Ålenning pinxit och daterad 1760. Gouache 26,5 x 18 cm.

Kirjallisuus

Svenskt Konstnärslexikon, 1967, omnämnd, band V, sid 784.