694
324761

A late Gustavian stool circa 1800 by E. Ståhl.

Lähtöhinta
8 000 - 12 000 SEK
766 - 1 150 EUR
867 - 1 300 USD
Vasarahinta
19 000 SEK
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Lisätietoja ja kuntoraportit
Björn Extergren
Tukholma
Björn Extergren
+46 (0)706 40 28 61

Förgylld och bronserad. Med Stockholms stolmakareämbetes sigill, signerad ES. Dekor med lagerstav, kragade och kannelerade ben.