932
365383

A set of four Russian 19th century silver-gilt coffee-spoons, unidentified makers mark, Moscow 1880's.

Lähtöhinta
5 000 - 7 000 SEK
478 - 669 EUR
542 - 759 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän

Förgyllda, med dekor av cloisonnéemalj i turkost, ljusblått, mörkblått, rött och vitt.

Emaljskador.