1043
364798

A Rosanjin Kitaoji e-shino ware dish, Japan, in its original box.

Lähtöhinta
8 000 - 10 000 SEK
706 - 883 EUR
737 - 921 USD
Vasarahinta
35 000 SEK
Lisätietoja ja kuntoraportit
Camilla Behrer
Tukholma
Camilla Behrer
Johtaja, Design and Moderni taidekäsityö
+46 (0)708 92 19 77

Signed. Measurements 18 x 18 cm.

Täydennyslista

Möjligen litet glasyrnagg; possibly small glaze chip.

Alkuperä - Provenienssi

From the Collection of Envoye Carl Georg & Lena Craaford. Bought when he was posted there 1956-1960.

 Piilota
 Näytä lisää

Contemporary Art & Design 654

7A. Matthias van Arkel, a carpet, "Baroque", tufted, c 348 x 199 cm, EGE Carpets, Denmark 2023, signed and numbered 1/6.
Lähtöhinta
30 000 - 40 000 SEK
Tarjoushistoria
Tämänhetkinen tarjous:
36 000 SEK