149555

200. GÖSTA ADRIAN-NILSSON, Marin 1 (Teaterdekoration).

Signerad G A-N med ankarmonogram och daterad 1922. Polykromt bemålat collage ca 34 x 27 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Originally in Wiwen Nilsson's collection, Lund.
Subsequently in professor Sven Bergman's collection.
Subsequently by inheritance within the family to the present owner.

Lähtöhinta
130 000 - 150 000 SEK/15 663 - 18 072 EUR
Vasarahinta
125 000 SEK

On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Näyttelyt

Lunds Konsthall, "GAN och Wiwen Nilsson", 1977, cat No. 98.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN - Gösta Adrian-Nilsson 1884-1965", 6 April - 20 May 1984, cat No. 175.
Malmö Konsthall, "GAN - Gösta Adrian-Nilsson 1884-1965", 29 June - 26 August 1984, cat No. 175.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Pedro Westerdahl

Tukholma

Pedro Westerdahl
Asiantuntija – 1800- ja 1900-lukujen klassinen taide

+46 (0)8 614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili