149555

200. GÖSTA ADRIAN-NILSSON, Marin 1 (Teaterdekoration).

Signerad G A-N med ankarmonogram och daterad 1922. Polykromt bemålat collage ca 34 x 27 cm.

Jälleenmyyntikorvaus
Kyllä
Alkuperä - Provenienssi

Originally in Wiwen Nilsson's collection, Lund.
Subsequently in professor Sven Bergman's collection.
Subsequently by inheritance within the family to the present owner.

Lähtöhinta
130 000 - 150 000 SEK / 15 663 - 18 072 EUR
Vasarahinta
125 000 SEK
Ostomääräys
On liian myöhäistä jättää ostomääräys.

Ostomääräyksen voi jättää kymmenen kohdetta ennen huudettavaa kohdetta.

Näyttelyt

Lunds Konsthall, "GAN och Wiwen Nilsson", 1977, cat No. 98.
Liljevalchs Konsthall, Stockholm, "GAN - Gösta Adrian-Nilsson 1884-1965", 6 April - 20 May 1984, cat No. 175.
Malmö Konsthall, "GAN - Gösta Adrian-Nilsson 1884-1965", 29 June - 26 August 1984, cat No. 175.

Ota yhteyttä arvioitsijaan

Pedro Westerdahl

Tukholma

Pedro Westerdahl
Asiantuntija – 1800- ja 1900-lukujen klassinen taide

+46 (0)8 614 08 05
pedro.westerdahl@bukowskis.com

Täydelliset ostoehdot

Kuljetukset

Miten teen tarjouksen

Luo asiakastili