265
359896

Peter Freudenthal

(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)
Lähtöhinta
60 000 - 80 000 SEK
5 730 - 7 640 EUR
6 510 - 8 680 USD
Vasarahinta
Ei myyty
Tarjouksen tekeminen vaatii erillisen hyväksynnän
Kuuluu jälleenmyyntikorvauksen piiriin

Taiteen jälleenmyyntikorvaus Suomen : Kuvasto
Taiteen jälleenmyyntikorvaus Ruotsissa: BUS

Kuvan käyttöoikeudet

Peter Freudenthal
(Ruotsi, Syntymävuosi 1938)

"Schir Chadasch II"

Signed Peter Freudenthal and dated 1975 on verso. Acrylic on canvas 240 x 170 cm.

Smärre skador.

Alkuperä - Provenienssi

Galerie Aronowitsch, Stockholm.
The Marabou collection, Sundbyberg/Upplands-Väsby (Acquired from the above in 1976).
Kraft Foods Sverige AB, Upplands-Väsby.

Näyttelyt

Galerie Aronowitsch, "Peter Freudenthal" , October - November 1975, cat No. 9.